• Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie już po raz drugi przystąpiła do rządowego  programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024,

W ramach tego programu zakupiono pomoce terapeutyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także wyposażono gabinet logopedyczny.

Nasze zaplecze dydaktyczno-terapeutyczne zostało poszerzone o:
          - Podłogę interaktywną Smart Floor - projektor wraz z pakietem interaktywnych gier o charakterze rewalidacyjnym.

- nowoczesne programy multimedialne (TIK) rozwijające mowę, zdolności poznawcze, społeczne i emocjonalne.

- 2 monitory interaktywne z aplikacją eduroboty wraz z zestawami gier wspomagających terapię uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki,

- 2 laptopy do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK.

- specjalistyczne zestawy edukacyjne mające na celu kształtowanie i usprawnienie percepcji słuchowej i wzrokowej dla uczniów

- pomoce logopedyczne wraz z pakietem multimedialnym (TIK).

W naszej szkole z zajęć z zakresu pomocy psychologicznej – pedagogicznej korzysta aktualnie 25 uczniów. Nowoczesne pomoce i narzędzia wykorzystywane podczas zajęć dadzą szansę na osiąganie przez uczniów lepszych efektów terapeutycznych. Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych programów, pomocy i narzędzi na miarę szkoły XXI wieku. Jesteśmy szkoła otwartą na innowacyjność – dlatego szczególnie cenimy sobie możliwość uczestniczenia w tegorocznej edycji Projektu ,,Aktywna Tablica”.